مقالات

کاندوم ها و موارد استفاده از آن ها

انواع کاندوم

در این مقاله می خواهیم درباره انواع کاندوم ها و موارد استفاده از آن ها صحبت کنیم! کاندوم دارای پوشش پلاستیکی نرمی است که قابلیت ارتجاعی زیادی دارد انواع کاندوم مانع خوبی برای جلوگیری از ریختن مایع منی به آلت جنسی زن است که معمولاً از جنس لاستیک ساخته شده است.

مهم ترین کاربرد انواع کاندوم این است که از انتقال عفونت های جنسی محافظت می کنند و توسط مرد هنگام نزدیکی استفاده می شود. همچنین راه عبور عفونت ها از جمله بیماری‌های مقاربتی مانند: سیفلیس، سوزاک، ایدز، هپاتیت،هرپس، عفونت‌های گنوره، تریکومونا،کلامیدیا و … مفید است.

روش استفاده به این صورت که روی آلت تناسلی مرد در حالت نعوض  Erection کشیده شده و بدین ترتیب از ریخته شدن مایع منی که حاوی اسپرم است به داخل واژن و رحم جلوگیری می کند . اگر اسپرم مرد با تخمک زن ترکیب شود حاملگی رخ می دهد. با مستر کینگ همراه شوید!

کاندوم ها به دودسته کاندوم مردانه وکاندوم زنانه تقسیم می شوند. کاندوم زنانه کیسه نازکی است که ازنوع لاتکس است و قبل از رابطه جنسی داخل واژن قرار می گیرد واز وروداسپرم به واژن جلوگیری می کندواز ابتلای افراد به عفونت های مقاربتی مانند ایدز HIV و هپاتیت جلوگیری می کند. در یکی از قسمت های آن حلقه ای باز قرار گرفته و سر دیگر آن هم بسته است.

یک حلقه در واژن گذاشته می شود تا از کاندوم استفاده شودو حلقه ی در انتهای باز کاندوم در بیرون واژن باقی می ماند. حلقه بیرونی به حفظ کاندوم در محل و نیز برای برداشتنش کمک می کند.کاندوم زنانه همچنین برای رابطه مقعدی هم استفاده می شود. به خاطر داشته باشید که، استفاده همزمان از کاندوم زنانه و مردانه ممکن است باعث پاره شدن آن ها شود. بنابراین، استفاده از یک نوع کاندوم، کافی است.

کاندوم های مردانه رایج ترین نوع کاندوم می باشند. کاندوم های مردانه نیز از ورود مایع منی به واژن واز ابتلا به بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند. کاندوم در صورت استفاده درست می‌تواند تا ۸۰–۹۰ درصد از بارداری ناخواسته و انتقال ایدز و هپاتیت سی و دیگر بیماری‌های آمیزشی جلوگیری کند.ودر رابطه ی دهانی ومقعدی هم مورداستفاده قرار می گیرد. کاندوم مردانه، غلاف نازکی است که در طول مقاربت جنسی، آلت تناسلی مرد را پوشش می دهد.

میزان خطا در کاندوم زنانه حدود ۲۱ درصد است، این یعنی هر ۱۰۰ نفری که از کاندوم زنانه استفاده می‌کنند،۲۱نفر آن‌ها ممکن است بطور تصادفی باردار شوند. این در حالی است که این میزان از خطا در پیشگیری از بارداری با استفاده از کاندوم مردانه به عدد ۱۸ درصد می‌رسد.

کاندوم‌های مردانه از ۳ نوع مختلف لاتکس، پلی یورتان و پلی استراین که خود نوع مصنوعی لاتکس است، ساخته شده‌اند.

برخی از کاندوم‌های مردانه روغنی و برخی دیگر فاقد روغن هستند. نوعی از کاندو‌م‌ مردانه روغنی، اسپرم‌کش هستند که توصیه اکثر پزشکان بر این است که تا حد امکان از استفاده از این نوع کاندوم‌ها خودداری شود.

کاندوم ها و موارد استفاده از آن ها

انواع کاندوم ها

کاندوم‌ها در انواع مختلفی در دسترس هستند که بر طبق  نیاز خود می‌توانید آن را خریداری کنید. انواع کاندوم عبارتند از:

1.کاندوم های لاتکس (استاندارد)

یکی از انواع کاندوم های  قابل دسترس و از جمله کاندوم های ارزان قیمت ، کاندوم لاتکس است.لاتکس یک لاستیک طبیعی است که معمولا عوارض خاصی به همراه ندارد. معمولا حاوی روان‌کننده‌ی بر پایه‌ی آب هستند مراقب باشید که لاتکس را با روغن هایی مانند روغن کودک، وازلین و یا لوسیون بدن چرب نکنید.

2.کاندوم های غیرلاتکس

کاندوم غیر لاتکس یک انتخاب عالی برای افرادی که به لاتکس آلرژی دارند. بعضی از افراد، کاندوم غیر لاتکس را ترجیح می دهند زیرا هیچ حساسیتی ایجاد نمی کند.کاندوم‌های بدون لاتکس در فرم‌های مختلف در دسترس هستند، به ویژه پلی‌اورتان، پلی‌ایزوپرن، و حتی پوست بره

3.کاندوم ساده (کلاسیک)

این نوع کاندوم کلاسیک کاملا ساده است وطوری طراحی شده‌اند که احساس طبیعی‌تری داشته باشید، تقریبا طوری که انگار اصلا کاندوم نپوشیده‌اید ودارای خار وموادتاخیری نمی باشدوهمچنین دارای سطحی صاف برای لذت میان زن ومردبه طورطبیعی می باشد.امکان دارد روان‌کننده داشته باشند و یا طعم‌دار و رنگی باشند.

4.کاندوم خاردار (بافت دار) Dotted

سطح این کاندوم ها معمولا ناصاف بوده و دارای برجستگی های هلالی و یا شیار مانند است زیرا سبک طراحی این کاندوم به‌گونه‌ای است که با وارد شدن به دهانه رحم لذت مضاعف‌تری را برای زوج فراهم می‌کند به این گونه که با تحریک دیواره واژن، کلیتوریس و نقطه جی باعث حس خوشایندوارگاسم درزن می شود.

کاندوم خاردار بر اساس نوع و اندازه خارها، دارای انواع شیاردار، خاردار متوسط، خاردار درشت، سوپر خاردارهستند.آنها برای افزایش لذت، گاهی اوقات برای مرد و گاهی اوقات برای زن و گاهی اوقات برای هر دو طراحی شده‌اند. البته زوج‌های جوان بهتر است از این محصول استفاده نکنند زیرا سبب گشادی دهانه رحم می‌شود. انواع کاندوم

5.کاندوم تاخیری (بی حس کننده)

افرادی که دوست دارند رابطه زناشویی طولانی تری داشته باشند، معمولا از کاندوم های بی حس کننده استفاده می کنند. این نوع از کاندوم‌ها، دارای کرم Desensitizer می باشدکه معمولاً در کمتر از ده دقیقه پس از پوشیده شدن کاندوم بر روی آلت، ایجاد بی حسی نسبی می‌کندکه تانیم ساعت موثر می باشد این کرم برای تاخیردرانزال می باشدتا از رابطه جنسی لذت طولانی تری را ببرید و این فرصت را داشته باشید تا همسر خود را نیز به ارگاسم کامل برسانید.البته که رابطه جنسی را طولانی تر کرده و لحظه رسیدن به ارگاسم را کنترل می کند.

در کنار مواد تاخیری، در برخی کاندوم ها، یک حلقه از جنس خود کاندوم روی آن تعبیه شده که باعث حبس شدن خون درون آلت و تاخیر در انزال می گرددکه به آن تاخیرفیزیکی می گویند. انواع کاندوم

6.کاندوم های فوق العاده نازک

این کاندوم‌ها بسیار نازک هستند. آنها به اندازه‌ی باقی انواع کاندوم ها ایمن هستند، اما طوری طراحی شده‌اند که در لذت آمیزش بدون کاندوم احساس طبیعی‌تری داشته باشیدوانگار اصلا کاندوم نپوشیده‌اید.

7.کاندوم های فرانسوی

این مدل کاندوم‌ها شکلی از برآمدگی، قلمبه‌شدگی یا برجستگی دارند.نوک این نوع ازکاندوم یا نرم پلاستیکی و یادرکل ژله‌ای ساخته شده‌اند.این کاندوم‌ها با سبک‌های مختلفی ارائه شدند آنها به شکل‌های مختلف و با اندازه‌های مختلف در دسترس هستند این نوع کاندوم ها قابلیت جلوگیری از بارداری و ابتلا به بیماری درافراد را ندارند. و فقط برای لذت و تفریح بیش‌تر می باشند.

8.کاندوم های کیسه دار

کاندوم‌های کیسه‌داردارای نوعی نوک کیسه‌ای یا شکل پیچ‌خورده‌ای هستند که به احساس و لذت فرد اضافه می‌کنند و شبیه به مدل بافت دار یا همان خاردار وفرانسوی است.

9.کاندوم های طعم دار

این نوع کاندوم مخصوص کسانی است که به رابطه‌ی جنسی دهانی علاقه دارند. اما می‌توانید آن را برای رابطه‌ی جنسی معمولی هم استفاده کنید. طعم این نوع کاندوم می‌تواند متفاوت باشد اما انواع رایج‌تر آن عبارتند از موز، شکلات وتوت‌فرنگی است. انواع کاندوم

10.کاندوم های شبیه به آلت تناسلی

به شکل واقعی آلت تناسلی بسیارنزدیک است. این کاندوم‌ها برای این طراحی شده‌اند که محکم‌تر به آلت تناسلی بچسبند. آنها قبل از نوک آلت و در وسط باریک هستند و دوباره نزدیک سر آلت کمی گشاد می‌شوند، و به این ترتیب یک احساس طبیعی‌تر ایجاد می‌کنند.

11.کاندوم های سرپهن

برای مردانی مناسب هستند که سر آلت‌شان تا حدی بزرگ‌تر از بدنه است. این نوع از کاندوم ها در بخش انتهایی دارای سر پهن تری هستند. انواع کاندوم

12.کاندوم فوق العاده ایمن

این نوع کاندوم در مقایسه با کاندوم‌های فوق‌العاده نازک، ضخیم‌تر و قوی‌تر است، و سازندگان این نوع کاندوم احساس فرد را اصلا در نظر نگرفته‌اند. کاندوم فوق‌العاده ایمن برای کسانی است که تمایلی به بچه‌دار شدن ندارند و می‌خواهند کاملا خیال‌شان راحت باشد. انواع کاندوم

13.کاندوم های گرم کننده یا تحریک کننده (فلفلی)

روی کاندوم‌های گرم‌کننده لایه‌ی خاصی از روغن‌های معدنی وجود دارد که به‌تدریج برای ایجاد احساسات لذت‌بخش برای هر دو طرف گرم می‌شودو همراه با تحریک بیشتر ولذت جنسی بیشتری است. این گرمای ملایم برای افزایش صمیمیت احساس طراحی شده‌است.

14.کاندوم هایی که حالت مورمورایجاد می کنند (لذت سوزنی)

این کاندوم‌ها مانند کاندوم‌های گرم‌کننده حاوی لایه‌ای از روان‌کننده‌ی ویژه‌ای هستند که برای افزایش لذت هر دو طرف طراحی شده‌اند، اما نتیجه این است که به جای گرم کردن یک احساس مورمور شدن روی آلت ایجاد می‌کند واحساس شدیدی از لذت را برای هردوطرف به وجود می آورد. انواع کاندوم

15.کاندوم های خوراکی

اگر همسرتان با یک کاندوم طعم‌دار راضی نمی‌شود، می تواند کلا کاندوم را بخورد (البته انواع خاصی از آن‌ها). کاندوم خوراکی در چهار بسته متفاوت عرضه می‌شود که هرکدام از آن‌ها طعم متفاوتی دارد. کاندوم خوراکی برگردانده می‌شود و سپس می‌توان آن را خورد. این کاندوم فقط برای ایجاد تنوع است و هیچ نقش جلوگیری از بارداری یا ابتلا به بیماری ندارد.

16.کاندوم های شب رنگ (شب نما)

کاندوم شب‌نما جزکاندوم‌های فانتزی است.کاندوم های شب نماحین استفاده از خود نور ساطع می‌کنند. کاندوم شب‌نما از تمامی برند‌ها اغلب دارای تاییدیه FDA جهت جلوگیری از بارداری ها هستند. این کاندوم‌ها معمولاً غیرسمی هستند و در سه لایه ساخته می‌شوند. لایه داخلی و خارجی از لاتکس معمولی ساخته شده است و اما لایه میانی از رنگدانه‌های ایمنی ساخته شده‌اند که پس از ۳۰ ثانیه قرار گرفتن در معرض نور، در تاریکی شروع به درخشش می‌کنند.

17.کاندوم عروسکی یا ایموجی دار

این نوع از کاندوم ها جنبه ی فان دارد وبرای ایجاد تنوع دررابطه ی جنسی است.این نوع از کاندوم ها در شکل های مختلفی طراحی شده است و از لاتکس تولید شده‌اند و لاتکس آن‌ها از بقیه انواع کاندوم ها ضخیم‌تر است. کاندوم عروسکی مدل تخم‌مرغی، نوشابه‌ای، ماه، الاغ، بتمن، قلب، بوفالو و… از مدل‌های متنوع این نوع کاندوم هستند. این کاندوم‌ها برای جلوگیری از بارداری و محافظت از بیماری‌های مقاربتی اصلاً توصیه نمی‌شود. انواع کاندوم

18.کاندوم های بدون مواد روان کننده

کاندوم بدون مواد روان‌کننده و روغن برای رابطه‌ی جنسی دهانی یا برای کسانی که به این مواد حساسیت دارند یا نوع خاصی از مواد روان‌کننده را ترجیح می‌دهند، ایده‌آل است. انواع کاندوم

19.کاندوم ضدقارچ وباکتری (Antibacterial & Antifungal)

کاندوم ضد باکتری و ضد قارچ دارای مواد ضد قارچ و آنتی باکتریال بوده و مناسب برای افراد حساس می‌باشد. این کاندوم فوق‌العاده چرب و شفاف بوده و دارای مخزن ذخیره برای امنیت بیشتر می‌باشد. جنس این کاندوم‌ها از لاتکس بوده، در نتیجه به علت ضخامت آن مانع تبادلات انواع مایعات بدن در طی رابطه‌ی جنسی می‌شود. انواع کاندوم

20.کاندوم های تنگ کننده

مکانیزم تنگ شدن و تحریک واژن به این صورت است که پس از اعمال تحریکات ذهنی، تپش قلب بالا رفته و خون بیشتری به داخل مویرگ های واژن نفوذ می کند، در نتیجه به خاطر وجود حجم بالای خون ، واژن شروع به حجیم شدن می کند. کاندوم های تنگ کننده با تحریک پوستی واژن باعث تشدید جریان خون در آن شده و در نتیجه واژن تنگ تر و حجیم تر می شود.

21.کاندوم های ضدحساسیتانواع کاندوم

کاندوم‌ ضد حساسیت با مشخصه Sensitive، کاندوم‌های نازکی هستند که برای جلوگیری از حساسیت استفاده می شوند.

22.کاندوم ویبره دار (ویبراتور)

این نوع کاندوم دارای یک حلقه‌ی لرزنده (ویبراتور) روی قسمت انتهایی در گردنه‌ی کاندوم است که دارای باطری است و بصورت الکتریکی می‌لرزد.به این صورت که با ایجاد ویبره، باعث افزایش لذت جنسی و طولانی شدن رابطه جنسی می گردد..

23.کاندوم‌های بوسه نعناییانواع کاندوم

کاندوم‌های بوسه نعنایی به نوعی تقویت کننده هستند. این کاندوم طعم شیرینی خاصی دارد و به رنگ سبز و عاری از قند است که برای رابطه دهانی ایمن کاملاً مناسب است. کاندوم بوسه نعنایی در مورد پیشگیری از بارداری مورد تایید FDA است.

24.کاندوم های مسافرتی

ممکن است شما جزو آن افرادی باشید که بخواهید در ایام مسافرت تجربه‌های متنوعی از کاندوم در رابطه جنسی خود داشته باشید و لذت خود را بیشتر کنید که کاندوم مسافرتی در مسافرت شما برای شما مفید خواهد بود.

25.کاندوم های معطرانواع کاندوم

این کاندوم‌ها به جای بوی لاتکس، از اسانس‌های مختلف برخوردارند. معطر بودن کاندوم برای طرفداران آمیزش دهانی حائز اهمیت است. تنوع این کاندوم‌ها نسبتاً زیاد است و به یک ویژگی عادی در میان کاندوم ها تبدیل شده است. کاندوم‌های شکلاتی، اناری، نعنایی، و وانیل از این دسته اند.

26.کاندوم های بزرگ وسفت کننده

در زمان نعوظ، خون به درون عروق آلت تناسلی پمپاژ شده و باعث سفت شدن آلت می گردد. عوامل زیادی مانند افزایش سن و مسدود شدن عروق آلت تناسلی، باعث شل شدن و کوچک شدن آلت می‌شوند.کاندوم های سفت کننده حاوی موادی هستند که باعث باز شدن عروق آلت تناسلی و پمپاژ کامل خون به درون آن و تجربه نعوظ کامل می شوند.بنابراین مردانی که از عدم نعوظ کامل رنج می برند میتوانند از کاندوم بزرگ کننده استفاده کنند. انواع کاندوم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.